![]() |
![]() |
![]() |
Чайка Інна Петрівна | Діденко Лариса Миколаївна | Левошко Надія Василівна |
Директор Університету третього віку | Заступник директора Університету третього віку | Координатор Університету третього віку |
Центр інформаційного забезпечення освітнього процесу (тел. 067-532-24-50) | тел. +380500719146 |
Основною метою соціального проекту «Університет третього віку» від ПУЕТ – реалізація принципу навчання людей старшого віку впродовж усього життя та підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей.
У ПУЕТ студенти 55+ отримають необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчують себе потрібними, усвідомлять, що життя продовжується і межі пізнання не існує. «Університет третього віку» дозволить пенсіонерам розкрити у собі ті таланти, які були притиснуті сірими буднями, роботою, клопотами і родинними проблемами.
Відповідно до проведеного попереднього опитування найбільше охочих навчатися комп’ютерним технологіям, здоровому способу життя й психології. Однак, слід зазначити, що значну зацікавленість студенти 55+ виявляють й до правового захисту, краєзнавству та іноземним мовам.
Навчання для студентів є абсолютно безкоштовним оскільки – це соціальний проект, що колектив ПУЕТ втілює у життя.
В рамках проекту студентам запропоновано широку та різноманітну програму навчання, кіно-кейси й багато цікавих заходів.
![]() |
![]() |
Новини | Про нас пишуть |
![]() |
![]() |
Відео | Фотогалерея |
25.01.18 р. Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) радо відкрив двері для студентів поважного віку 55+. До нас завітали 332 слухачі, які виявили бажання приєднатися до процессу освіти впродовж життя. 17 лютого 2018 р. відбулася урочиста посвята у студенти Університету третього віку (УТВ) із врученням ректором ПУЕТ професором О. О. Нестулею офіційних документів особисто кожному поважному студенту. У першому семестрі слухачам запропоновано базовий світоглядний рівень, який актуалізований процесами соціально-культурної трансформації, змінами у глобалізованому, динамічному інформаційному світовому просторі, набуттям українським суспільством нової якості.
Як відомо, Україна входить до 30 найстаріших країн світу. Згідно з національним демографічним прогнозом на період до 2025 року частка осіб віком від 60 років становитиме 25 %, а у 2030 р. – понад 26 %. У січні 2018 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року. Документ передбачає комплексні заходи щодо підтримки громадян похилого віку, забезпечення їх активної участі в суспільному розвитку, підвищення якості життя, захисту прав.
Концепція освіти для людей похилого віку є частиною сучасної парадигми безперервної освіти, актуальність якої полягає у глибинній потребі об’єднання людства на основі певних ціннісних і цільових орієнтирів світового співтовариства. Обумовлена вона прогресом науки та техніки, широким застосуванням інноваційних технологій.
Поняття «освіта впродовж життя» виникло у XX столітті, але його витоки можна віднайти ще у стародівніх філософів. На теренах наших земель відомий лікар і педагог М. І. Пирогов у 1855 р. відкрив першу безкоштовну школу для дорослих.
Про безперервність освіти на міжнародному рівні заговорили у 1968 р. на генеральній конференції ЮНЕСКО та у 1972 р. на міжнародній конференції освіти дорослих.
На фото: Ректор університету О. О. Нестуля та директор УТВ С. І. Нестуля разом із групами студентів
Перший університет для людей зрілого віку був заснований у 1973 р. в Тулузі (Франція) професором П’єром Велла. Ця ідея отримала популярність і швидко поширилася земною кулею. Сьогодні в багатьох країнах світу (США, Японія, Франція, Німеччина, Польща, Білорусія, Україна, Молдова та ін.) відкриті спеціальні курси, навчальні центри, народні університети та факультети для літніх людей. Створено міжнародне об’єднання університетів третього віку, яке діє під девізом: «Найбільшим культурним досягненням народу є його щасливі люди похилого віку».
На фото: З вітальним словом до слухачів звернулась
директор УТВ С. І. Нестуля
Сучасний економічний та соціальний стан в Україні, на жаль, не полегшує, а лише ускладнює життя зрілих і літніх людей. У зв’язку з цим необхідність збереження їх активного життя за допомогою навчання – одна з актуальних тем нашого сьогодення. Відкриття Університету третього віку стало логічною подією, оскільки ПУЕТ завжди в авангарді світових трендів і нових освітніх тенденцій й повністю розділяє принципи та цінності міжнародного об’єднання університетів третього віку. Навчання в Університеті спрямовано на персональний розвиток, соціальну адаптацію і збереження активної життєвої позиції людей віку 55+ та зрілого віку 75+.
Ідею проекту Університету третього віку під керівництвом ректора професора О. О. Нестулі взялася втілювати ініціативна група досвідчених та завзятих навчально-педагогічних працівників у складі: докторів економічних наук, професорів (перший проректор Н. С. Педченко, проректор з навчально-виховної роботи О. В. Манжура), кандидатів наук, доцентів (директор навчально-наукового інституту лідерства С. І. Нестуля, директор навчально-наукового центру Н. В. Герман, директор департаменту маркетингу О. А. Івасенко, І. В. Усанова, О. В. Делії, І. П. Чайки, С. О. Шарої, Ю. В .Карпенка), старших викладачів та асистентів (О. М. Бабенко, В. В. Бенях, В. В. Карманенка, З. П. Рачинської, В. О. Сергійчук) та начальника редакційно-видавничого відділу Л. М. Діденко. Ініціативна група збиралася на мозкові штурми, обговорювала стратегію просування ідеї навчання серед людей похилого віку та залучення їх до співпраці задля формування середовища спілкування, самореалізації та саморозвитку з метою їх соціалізації в інформативному середовищі та поліпшення їх соціальної функціональності.
На фото: Студенти УТВ на практичному занятті
До групи ініціаторів долучилися професори й доценти, які погодилися на волонтерських засадах поділитися своїми науковими доробками та знаннями в різних галузях наук, прочитавши лекції і провівши практичні заняття зі слухачами Університету третього віку. Серед них: доктори наук, професори (Н. М. Бобух, Н. В. Карпенко, І. М. Петренко, В. В. Іванова, О. Г. Коваленко), кандидати наук, доценти (З. М. Гайворонська, Ю. О. Басова, В. І. Дмитренко, Л. М. Страшко, О. В. Горячов, О. В. Делія, І. П. Чайка, Т. П. Гудзь, Л. Г. Савченко, О. В. Яріш, Н. В. Рогова, О.М.Зінченко, В.В.Карманенко, І.С.Тодорова, Т.І.Губіна, Н.А.Новицька…).
Студентам Університету третього віку для опрацювання запропоновано широкий спектр цікавих корисних і практичних тем: «Історичне краєзнавство», «Мовний етикет», «Як не піддатися впливу реклами на свідомість споживачів», «Управління конфліктами», «Управління стресом», «Спілкування», «Гігієна харчування», «Складання ощадливого бюджету сім’ї», «Планування інвестиційного життя з урахуванням наявних можливостей», «Управління часом, або як встигнути», «Гостинність у домі. Серверування столу», «ОСББ від створення до організації роботи», «Навчись заробляти гроші на свої мрії», «Плюси і мінуси міжнародної інтеграції», «Інструкція для використання homo sapiens людини розумної віком 55+», «Новий погляд на твори полтавських митців. Актуальність та соціальна мудрість для сучасних українців», «Кольорові рішення інтер’єрів», «Експрес-методи визначення якості та безпечності продуктів харчування», «Вчимося жити якісно», «Основні забруднювачі сировини та продуктів харчування.
На фото: Заняття студентів УТВ у спортивному комплексі «Олімп»
З особливою гордістю варто відзначити роботу групи студентів-волонтерів, які не просто відгукнулися на запит викладачів допомогти в навчанні комп’ютерній грамотності слухачів Університету третього віку, але проявили неабияку ініціативність, людяність та професіоналізм. Щоб стати конкурентоспроможним фахівцем, студент упродовж навчання має отримати ряд не лише професійних, але й соціально-життєвих компетентностей. Робота у волонтерському загоні зі слухачами УТВ – найкращий формат для набуття відповідного компетентнісного досвіду. Пишаємося нашими студентами-волонтерами: Дядечко Максим, Фесенко Денис, Мороз Артур, Заможський Олександр, Лещенко Ігор, Шаркий Ярослав, Тищенко Владислав, Михайловський Роман, Недбайло Ярослав, Кравцов Валентин, Арінін Едуард гр. КНІТ 21-21-і; Куценко Віталій, Сосновський Дмитро гр.І-41; Ляпун Анна, Горошко Ольга, Кухманський Денис, Черкас Вікторія, Солод Вікторія, Аносова Дар’я, Петриченко Катерина, Кравець Андрій гр.МО 21-31; Грігорян Маріне, Миновська Олена гр. ПР-41; Грігорян Гарегін гр. МЕН 11, Верезомський Дмитро гр.ЕП-31; Чиж Людмила, Мотієнко Аліна, Тимошенко Влада, Самандрось Анна, Курілко Дмитро, Макаренко Наталія, Остапенко Юлія, Василенко Анастасія ГРС-15; Шуманова Марія, Падурова Наталія, Рудаков Сергій, Орлова Єлізавете, Тараненко Христина гр. ГРС-21; Тоноян Давид, Мироненко Едуард гр. ГРС 23; Одинюк Тарас гр. ТХ-31; Тищенко Влад, Шаркий Ярослав, Фесенко Денія, Лещенко Ігор, Михайловський Роман, Дяченко Максим гр. КН і Т-21.
На фото: Директор ННЦ ПУЕТ, доц. Н. В. Герман допомагає
студентці УТВ відредагувати документ
Сподіваємось, їхні батьки пораділи, коли отримали Подяку за підписом ректора університету за виховання сина чи доньки.
І, звісно, не можемо не поділитися тими приємними відгуками, які в усному та в письмовому вигляді висловлюють вдячні слухачі Університету третього віку на адресу наших викладачів та студентів, усього професійного науково-педагогічного колективу: «Ми в захваті від таких професійних викладачів. Отримали більше, ніж очікували», «Все понравилось. Мое движение началось», «Тема раскрыта очень доходчиво, затронуты основные вопросы жизни и ресурсов человека, влияние их генетических, химических и других средств. Благодарим за содержательное занятие З. Н. Гайворонскую», «Лектор В. В. Сарапин вразила нас глибиною знань, висотою культури, широтою ерудиції, співучістю мови та справжньою інтелігентністю. Запалила нас любов’ю до літературного надбання Полтавщини», «Дякуємо за змістовні заняття Карпенко Н. В.», «Відкрили для себе Полтаву по-новому, дякуючи погляду краєзнавця Ірини», «Мовного етикету побільше. Дуже цікава пара Н. М. Бобух»», «Ваші кіно-кейси пробуджують жагу до життя і осмислення себе по-новому». І так в усіх відгуках. Приємно робити змістовні речі, які наповнюють твоє життя та життя інших особливим сенсом. Небайдужість, взаємоповага, толерантність, терпимість, обмін досвідом, бажання допомагати – це не пафосні слова – це ті загальнолюдські цінності, які залишають нас людьми. Запрошуємо всіх небайдужих приєднуватися до нас!
Свято майстерності. Студентка УТВ Ю. А. Верига після
навчання в майстер-класі «Жіночі секрети»
Наразі нема вмісту класифікованого цим терміном.