25 травня 2023 року, в рамках тижня якості в ПУЕТ та святкування дня науки, яке відзначалося в Україні 20 травня, відбулося урочисте вручення подяк кращим студентам-науковцям.
До здобувачів вищої освіти та присутніх в залі батьків, гостей, друзів, які прийшли підтримати переможців, звернулася перша проректора університету Наталія Педченко, д.е.н., професорка. Вітальна промова мала акцент на важливості ролі студентської науки особливо у воєнний час. Йшлося про можливості та перспективи діяльності Наукового товариства студентів, створеного у 2022-2023 навчальному році. Пані Наталя наголошувала на важливості кожного голосу, кожної думки, шановні здобувачі вищої освіти, задля підвищення якості навчання та провадження наукової діяльності в університеті.
Церемонія вручення подяк цього року мала інноваційний характер. Адже відзнаки студентам вручали також студенти: Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Сергій Репов та Голова Наукового товариства студентів Михайло Лапкун.
Захід відбувся у теплій, затишній атмосфері, дякуючи вам, дорогі студенти, вашим друзям, батькам, які підтримували оплесками, усмішками, вітаннями.
Дякуємо за свято науки, створене для вас і завдяки вам, вашим батькам, викладачам!
Попри всі труднощі та перешкоди, з вашою допомогою та участю ми проводимо конференції, семінари, дебати, круглі столи, видаємо збірники з публікаціями ваших тез та статей. Не зважаючи на війну, пандемію, зайнятість навчальним процесом, роботою, ви знаходите час, бажання, мотивацію для наукових пошуків, розширюєте власний кругозір. Ви – герої сучасності, які змінюють світ на краще.
Не зупиняйтеся на досягнутому.
Бажаємо вам міцного здоров'я, натхнення, та мирного неба для нових наукових звершень.
25 травня 2023 року в ПУЕТ у рамках тижня якості освіти за ініціативи Наукового товариства студентів відбулися дебати на тему «Штучний інтелект: за та проти». Дві команди змагалися, щоб довести саме свою точку зору: штучний інтелект – прорив для людства чи нова, величезна загроза.
Модераторкою заходу виступила викладачка Пивоварська Ксенія, а таймкіперкою – Кашуба Вікторія, гр. ПР б-11 (Секретарка Наукового товариства студентів).
Учасниками команди «За» були:
- Репов Сергій, гр. ПР б-41 (Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених);
- Олійник Дмитро, гр. ПР б-31;
- Гаврильєв Сергій, гр. ПР б-41.
Команду «Проти» представили:
- Лапкун Михайло, гр. ПТЛ Б-31 (Голова Наукового товариства студентів);
- Сичук Діна, гр. МЕВ МБ б-11;
- Чуль Світлана, гр. ФІЛ б-11.
Оцінювало роботу команд журі у складі:
- Матвієнка Юрія, проректора з науково-педагогічної роботи;
- Манжури Наталії, завідувачки науково-організаційного відділу;
- Філіпповського Антона, гр. ГРС б-12 (Голова студентської ради навчально-наукового інституту денної освіти).
Глядачами та слухачами заходу стали всі охочі студенти, зокрема переможці конкурсу «Кращий студент-науковець», яким у день проведення дебатів було вручено подяки ректора університету.
Складно було визначитися із переможцем, оскільки обидві команди гідно представили свої аргументи та намагалися спростувати точку зору суперника. Проте, більше переваг у вигляді наведених фактів, обґрунтувань, повноти аргументацій було у гравців команди «За», яка й стала переможцем.
Дякуємо організаторам та учасникам дебатів, як перспективного для студентства ПУЕТ формату комунікацій. Захід був проведений на високому рівні, що дало можливість отримати інтелектуальну насолоду всім присутнім.
Маємо надію, що подібні зустрічі стануть регулярними.
04 травня 2023 року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулася визначна подія – науково-практична конференція студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти Укркоопспілки «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства».
Враховуючи реалії сьогодення та з міркувань безпеки, конференція була проведена в онлайн форматі. Проте, цей факт не зменшив радості спілкування давніх друзів кооперативної родини. Адже за десятки років багаторічної співпраці (тільки студентську конференцію спільно проводимо вже дев’ятнадцятий раз!) ми дійсно стали родиною, великою, дружньою, непереможною!
Приємно було бачити на зустрічі знайомі обличчя керівників та викладачів Білгород-Дністровського економіко-правового фахового коледжу, Житомирського кооперативного фахового коледжу бізнесу і права, Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки і права імені М.П. Сая, Миколаївського фахового коледжу бізнесу і права, Новомосковського фахового кооперативного коледжу економіки та права ім. С. В. Литвиненка, Полтавського фахового кооперативного коледжу, Сумського фахового коледжу економіки і торгівлі, Харківського кооперативного торгово-економічного фахового коледжу, Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу, Черкаського кооперативного економіко-правового фахового коледжу,
Чернігівського кооперативного фахового коледжу, Полтавського університету економіки і торгівлі.
Керівники згаданих закладів освіти, вітаючи учасників:
- ділилися філософськими роздумами з приводу того, яким буде світ після війни, боротьби трендів в усіх сферах: нас чекає свобода чи підкорення? переможе людський розум чи штучний інтелект? – міркував Олексій НЕСТУЛЯ. Ректор ПУЕТ, д. і. н. підкреслив важливість для набуття Soft skills виходу з власної зони комфорту дітей, які готувалися та презентували наукові здобутки;
- наголошували на спільній, колосальній праці студентів з викладачами при здійсненні досліджень, підготовці доповідей та презентацій – Любов ПІХОТІНА, директорка Новомосковського фахового кооперативного коледжу економіки та права ім. С. В. Литвиненка; Катерина ВІНІЧЕНКО, директорка Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу;
- акцентували увагу на складності збереження безпечного середовища (або, принаймні, відчуття безпечного середовища) в умовах російської агресії проти України – Оксана ДЕЛІЯ, директорка Полтавського фахового кооперативного коледжу, к. і. н.;
- висловлювали побажання ефективної профорієнтаційної роботи, подальших успіхів та наукових здобутків сьогоднішнім здобувачам передвищої освіти – Ганна БОЙКО, директорка Білгород-Дністровського економіко-правового фахового коледжу.
І всі одноголосно висловлювали щирі слова вдячності очільниці конференції – пані Лідії ВОЙНАШ, членкині правління Укркоопспілки, директорці НМЦ «Укоопосвіта», к. е. н., яка ініціювала захід і згуртувала навколо актуальної проблематики, що є особливо цінним в такий нелегкий для країни час та переконливо запевняли: двадцятій студентській конференції БУТИ!!!
Окремі слова вдячності висловлюємо студентам: авторам 34-х статей та 19-ти доповідачам. Ви – великі молодці! Талановиті, енергійні, креативні! Виголошені вами доповіді вражали, дивували, зворушували. Особлива подяка тим, хто присвятив дослідження інноваційним підходам ведення бізнесу і викладання на кооперативну тематику та авторам патріотичних ідей, які підіймають дух єдності, непереможності, незламності!
Від Полтавського університету економіки і торгівлі на конференції доповідали:
- Діна СИЧУК, тема «Перспективи розвитку споживчої кооперації України в умовах військового стану та післявоєнній відбудові» (керівник – Юрій ЄЖЕЛИЙ, ст. викладач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин);
- Олег СТЕПАНЕНКО, тема «Проблеми та моделі розвитку підприємств споживчої кооперації: проєктний підхід управління інноваційними процесами» (крівник – Микола РОГОЗА, завідувач кафедрою економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем, д. е. н.);
- Олександр ЛЮБИМОВ, тема «Маркетингові стратегії споживчих кооперативів у сучасному світі: інноваційні практики» (керівник – Наталія КАРПЕНКО, завідувачка кафедрою маркетингу, д. е. н.);
- Марія ЛИТВИН, тема «Інноваційні підходи до розвитку закладів ресторанного господарства в системі споживчої кооперації» (керівник – Галина ХОМИЧ, завідувачка кафедрою технологій харчових виробництв та ресторанного господарства, д. т. н.);
- Катерина ХАНЖИН, тема «Інноваційні методи навчання у Полтавському університеті економіки і торгівлі» (керівник – Олена ОЛЬХОВСЬКА, завідувачка кафедрою комп'ютерних наук та інформаційних технологій, к. ф.-м. н.).
Резюмуючи обговорене, вкотре переконалися в силі кооперації. Ми дійсно об’єднані спільними ідеями, прагненнями, міркуваннями. Як сказали студенти та колеги з міста-героя Херсону «Єднаючись – перемагаємо!».
Усім зичимо міцного здоров’я, рішучості, енергійності. Перемоги Україні. Особистих перемог кожному та успіхів на всіх життєвих стежинах, а труднощі нехай тільки гартують.
Слава Україні! Слава Героям!
25 квітня 2023 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася ХLVІ наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік).
Розпочався захід із пленарного засідання, участь у якому взяли близько 150 осіб оф лайн (студенти та викладачі), а також понад 30 осіб он лайн.
З вітальним словом до учасників зібрання звернувся ректор університету, д. і. н., професор Олексій Нестуля, який акцентував на важливості науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти, майбутніх висококваліфікованих фахівців, які розвиватимуть культурний та економічний потенціал України. Про важливість та роль науки у житті студента говорили Голова Наукового товариства студентів, аспірантів та докторантів Сергій Репов (гр. ПР б -41) та Голова Наукового товариства студентів Михайло Лапкун (гр. ПТЛ б-31).
На пленарному засіданні було виголошено доповіді з актуальних наукових проблем. Зокрема, йшлося про: можливості ресурсно-орієнтованої освіти (Safouane Rifaat, gr. KN b eng. 41; Senior Teacher – Nina Rudenko); емоційний інтелект як важливу компетентність розвитку особистості (Сидоренко Ярослава, ПР мб -21; керівник – Світлана Нестуля, д. п. н., доцент); розповсюдження лібертаріанських ідей шляхом створення відео-контенту (Михайло Лапкун, ПТЛ б-31; керівник – Ігор Юрко, к. е. н., доцент); вплив штучного інтелекту на процес цифрової трансформації освіти (Олексій Ніконов, ОРм-11; керівник – Юрій Матвієнко Ю. С., к. пед. н.); значення лісових ресурсів для збереження екосистем суші (Жанна Пузирна, Т м-11; керівник – Павло Шуканов, д. геогр. н., професор). Емоційна розповідь Катерини Яхно, Мб-11 (керівник – Наталія Карпенко, д. е. н., професор) про те, як її родина тримає гуманітарний фронт з 24 лютого 2022 р., мала значний резонанс. Важко було стримати сльози всім присутнім, коли до зали занесли стяг з автографами захисників, більшість яких, на жаль, вже немає в живих. Пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання.
Наукова конференція продовжилася на засіданнях 19 секцій:
1. Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи
2. Сучасні виклики та пріоритети розвитку фінансів, обліку, контролю та аналізу
2. Право й суспільство: історія та сучасність
3. Актуальні проблеми комунікативної та професійної компетенції: мовний і соціокультурний аспекти
4. Актуальні проблеми лінгвістики
5. Сучасні імперативи глобального економічного середовища
7. Проблеми та перспективи економіки і кібернетики
8. Менеджмент розвитку соціально-економічних систем
9. Сучасні проблеми організації торгівлі
10. Управління персоналом в умовах змін
11. Лідерство та особистісний розвиток
12. Комп’ютерні науки, інформаційні технології, математика та фізика
13. Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст
14. Актуальні проблеми товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи
15. Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства
16. Актуальні питання сталого розвитку туризму
17. Актуальні проблеми і перспективи розвитку харчових технологій і ресторанного господарства
18. Патріотичне виховання в сучасному педагогічному процесі як складова національної безпеки незалежної України
19. Психологія. педагогіка. Фізична культура і спорт: стан, проблеми, перспективи
До програми конференції включено 386 доповідей здобувачів вищої освіти Полтавського університету економіки і торгівлі та закладів освіти – партнерів.
За підсумками конференції буде видано збірник тез доповідей учасників.
Оргкомітет конференції висловлює подяку всім здобувачам вищої освіти, які готували тези та презентації; усім студентам, які підтримували колег-доповідачів присутністю, запитаннями, створюючи атмосферу наукового діалогу; усім викладачам – за мудре керівництво та допомогу студентам на шляху наукових пошуків.
Бажаємо учасникам міцного здоров’я, якнайшвидшого переможного миру, успіхів у подальших наукових дослідженнях, навчанні, легких стартів до перемог. Нехай у вас все виходить, а труднощі тільки гартують.