Проєкти
Контактна інформація:
вул. Коваля, 3, Полтава, 36003
 
Приймальня ректора:
Тел./Факс.: (0532) 50-91-70
 
Ректор:
Тел.: (0532) 56-13-48
 
Канцелярія:
Тел./Факс.: (0532) 50-02-22

Новини та заходи

 

Засідання експертного комітету ІІ етапу конкурсу інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини»

У рамках обласної цільової програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 рр. Полтавською обласною державною адміністрацією проводиться конкурс інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини».

Співробітники  ПУЕТ провели навчання в рамках конкурсу інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини»

З 19 по 28 жовтня 2020 року відбулося навчання для учасників конкурсу інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини», який проводиться в рамках обласної цільової програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017–2020 рр. Полтавською обласною державною адміністрацією.

Презентація проєктних досягнень ПУЕТ у рамках UKRAINIAN ERASMUS+ MARATHON

#ErasmusDays – було започатковано за ініціативи Національного агентства Еразмус+ Франції як серію заходів та активностей, організованих по всій Європі та за її межами. В основі цього міжнародного святкування - одна проста ідея: висвітлити європейські цінності, переваги мобільності та результати проектів Еразмус+. У минулому році було проведено 3995 заходів #ErasmusDays у 53 країнах світу.

Конкурс інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини»

У рамках обласної цільової програми сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017-2020 рр. Полтавською обласною державною адміністрацією проводиться конкурс інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини».

Онлайн-дискусія «Як владі та ГО втілити проєкт за підтримки ЄС: успішні кейси»

Представництво Європейського Союзу в Україні є організатором серії онлайн-вебінарів про ініціативи, реалізовані представниками влади та громадського сектору в Полтавській, Харківській та Луганській областях в межах програм від Європейського Союзу.

Онлайн-воркшоп з проектного менеджменту

07 жовтня 2020 року директорка інституту проєктів та інновацій Полтавського університету економіки і торгівлі провела онлайн-воркшоп з проектного менеджменту. Захід відбувався в рамках міжнародного тижня громадянської освіти “The Art of Living Together” Eastern European Network for Citizenship Education за підтримки Центру освіти дорослих Полтавщини та DVV International.

Полтавський університет економіки і торгівлі взяв участь у засіданні Комітету з управління впровадженням Стратегії економічного розвитку міста на період до 2027 року

24 вересня 2020 року команда Полтавського університету економіки і торгівлі – директорка інституту проєктів та інновацій Інна Пахомова, директорка інституту бізнесу і сучасних технологій Аліна Ткаченко, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Ігор Юрко, завідувачка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Євгенія Карпенко, доцентка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Юлія Ночовна, старша викладачка кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Олена Дмитренко – взяла участь у засіданні Комітету з управління впровадженням Стратегії економічного розвитку міста на період до 2027 року. 

18 вересня 2020 року директорка інституту проєктів та інновацій Інна Пахомова провела 2 лекції на тему «Проектна діяльність в ПУЕТ» у рамках курсу «Університетська освіта» для першокурсників Інституту бізнесу та сучасних технологій та Інституту харчових технологій, готельно-ресторанної справи та туристичного бізнесу. Студенти ознайомились  з можливостями навчання, реалізації студентських ідей та проектами, які реалізовуються в університеті. 

Марафон підтримки підприємництва

У рамках програми, ініційована Департаментом економіки і інвестицій Виконавчого комітету Полтавської міської ради «Бізнес-Влада-Наука як взаємодія для результату» спільно з Полтавським університетом економіки і торгівлі буде проведено Марафон підтримки підприємництва.

Шукаємо ідеї для молодіжних проектів зі студентами ПУЕТ

25-26 листопада 2019 року  керівником Інституту проектів та інновацій  Інною Пахомовою були проведені тренінги для студентів зі створення молодіжних проектів. Заходи відбувалися за підтримки фонду DVV International.  Під час тренінгу учасники сформували  уявлення про особливості проектного менеджменту, а саме  дізналися що таке «проект» і проектна діяльність, ознайомилися з доступними інструментами для реалізації проектів та прикладами успішно реалізованих проектів, вивчили основні етапи планування проекту – аналіз ситуації, формування ідеї, мети, завдань та результатів проекту, робота зі стейкхолдерами, необхідними ресурсами для реалізації проекту.  Під час тренінгу учасники мали можливість згенерувати проектні ідеї та  оволоділи практичними навичками написання проектних заявок. Тренінг відбувався з використанням інноваційних методів навчання, вправ та завдань. Значну частину тренінгу учасник працювали в групах. Учасники демонстрували зацікавленість та були активними у ході виконання практичних завдань, дискусіях, обговореннях, вдавалися до аналітичної оцінки нових знань та досвіду, аналізували шляхи їх використання у своїй подальшій  професійній діяльності.  Наприкінці кожного тренінгового дня учасники презентували власні проекти. 

 
 
 

Полтавський університет економіки і торгівлі виграв грант Erasmus + за напрямом Жан Моне «European Experience of Implementation of the food safety management system HACCP (Hazard analysis and critical control points)»

Виконавче агентство із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії оголосило результати конкурсу 2020 року за напрямом Жан Моне. Цьогоріч обрано 38 проєктів переможців за участі України: 25 Modules, 2 Centre of Excellence, 5 Chairs, 5 Projects, 1 Support to Associations, що координують 24 українських організації:  21 ЗВО, 2 громадські організації та 1 дослідницький заклад. Серед переможців і Полтавський університет економіки і торгівлі з проєктом «Європейський досвід впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР».

 

 

Команда Creative Spark Poltava долучилася до роботи національної команди проєкту

21 квітня 2020 року відбулася онлайн зустріч представників проектних команд Creative Spark Ukraine. Тема вебінару  - “Креативна економіка: ключові факти і цифри”.  Слід відзначити, що серед учасників - представники закладів вищої освіти та громадського сектору України.

 


Учасники проєкту Creative Spark приєдналися до роботи студентської конференції та презентували власні бізнес-проєкти

7-8 квітня 2020 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася щорічна студентська конференція Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХІХ столітті» (за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік).

 


 

Днями відбувся вебінар-презентація Big Idea Challenge 2020

Big Idea Challenge - це щорічний міжнародний конкурс відео-пітчів, що проводиться в рамках проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти. Він дає можливість молодим людям розказати світу про свої бізнес-ідеї та отримати підтримку для їх втілення.

Разом з учасниками вебінару-презентації, були розглянуті головні питання, а саме умови проведення конкурсу, вимоги до учасників та ключові дати та критерії та ключові вимоги до відео-пітчів.


 

КОНКУРС Big Idea Challenge

В рамках проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти стартував відбір на конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge 2020. Це щорічний міжнародний конкурс бізнес-проектів, що спрямований на підтримку стартапів в галузі креативних індустрій. ОРГАНІЗАТОР: бізнес-акселератор London Metropolitan University. 


 

ПУЕТ долучився до презентації Державної програми підтримки підприємництва

4 березня 2020 року в м. Полтава відбулася регіональна зустріч із представниками влади, бізнесу та екосистеми підтримки підприємництва щодо реалізації щодо Державної програми «Доступні кредити 5–7–9 %», яка спрямованої на створення сприятливих умов підприємцям для започаткування або розвитку власного бізнесу та розбудови потужної екосистеми підтримки розвитку підприємництва.


 

Співпраця ПУЕТ у рамках Полтавського регіонального інвестиційного офісу «Влада для бізнесу – G2B»

12 березня 2020 року в Полтавській облдержадміністрації відбувся круглий стіл щодо започаткування співпраці в межах Полтавського регіонального Інвестиційного офісу «Влада для бізнесу – G2B». Підприємці, представники екосистеми підтримки підприємництва, працівники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА обговорили концепцію роботи Інвестиційного офісу, який невдовзі відкриється.


 

У ПУЕТ навчали фінансово-економічному обґрунтуванню бізнес-проєктів

10 та 11 березня в ПУЕТ відбулися 2 менторські сесії на тему «Фінансово-економічне обґрунтування проєкту». Ці сесії входять до переліку заходів проєкту Сreative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти, що реалізується Британською Радою. Локальними партнерами й організаторами є Полтавський університет економіки і торгівлі в партнерстві з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та Університетом Порстсмуту (Велика Британія).


 

Програма менторської підтримки для тих, хто хоче започаткувати власну справу

Стартує етап етап менторської підтримки для учасників проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти, яку реалізує Британська Рада. Програма передбачає надання індивідуальних консультацій від експертів проекту у фіналізації бізнес-ідеї та підготовки бізнес-пітчу.

 

 

 


 

Ніч науки в ПУЕТ

А ви навчалися вночі? Студенти ПУЕТ  мали таку можливість! Так,  27 лютого  факультет товарознавства торгівлі та маркетингу провели в аудиторіях університету незвичні заняття.

Чому ж навчали? На одній із запропонованих  локацій «Хімічимо вночі»  під керівництвом викладачів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  Гнітій Надії, Кириченко Олени та Рачинської Зої разом з учасниками  проводилися визначення якості продуктів та різноманітні  хімічні  досліди. Зокрема, говорили та експериментально підтверджували шкоду енергетичних напоїв.

 


 

Ukraine Creative Spark Policy Forum 2020

Яка роль закладів вищої освіти в розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій? Чи треба адаптувати навчальні програми до потреб ринку? Та які існують моделі та підходи для цього в Україні та Великій Британії?

13 лютого представники міністерств, закладів вищої освіти, агенцій, фондів зібралися на першому Creative Spark Policy Forum 2020, щоб обговорити ці та інші питання, поділитися досвідом та визначити шляхи розвитку бізнес-компетентностей для креативних індустрій у вищій освіті.


 

Студентка ПУЕТ долучилася до проєкту Active Citizens Camp у рамках програми House of Europe

Студентка 2 курсу спеціальності Маркетинг Анна Йосипенко пройшла конкурсний відбір та взяла участь в Active Citizens Camp, що проходив за підтримки Британської Ради в Україні в рамках програми House of Europe.  Це п’ятиденний захід за програмою «Активні Громадяни». Метою програми є розвиток в учасників навиків лідерства, міжкультурного діалогу, компетенції у сфері сталості та розвитку своїх громад. Табір зібрав молодіжних лідерів із різних областей України й надав простір для нетворкінгу. У програмі табору передбачено знайомство з місцевим самоврядуванням, бізнесом і громадськими активістами.


 

Winter Camp «Креативне підприємництво» для студентів ПУЕТ

1-3 лютого студенти навчалися креативному підприємництву на базі дитячого оздоровчого центру «Миргородський» (с. Олефірівка Миргородського району). Цей захід проходив у рамках програми «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти», яку реалізує Британська Рада. Локальними партнерами й організаторами зимового табору є Полтавський університет економіки і торгівлі в партнерстві з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та Університетом Порстсмуту (Велика Британія).


 

У ПУЕТ за підтримки Полтавської облдержадміністрації відбулися тренінги «Упровадження системи НАССР для бізнесу»

У рамках централізованих заходів Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській області, що розроблені та впроваджуються Полтавською обласною державною адміністрацією  на 2017–2020 на базі Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», 9–11 грудня відбулися  тренінги-семінари для операторів ринку харчових продуктів «Упровадження системи НАССР для бізнесу».


 

Відкрита лекція про сімейний бізнес у креативних індустріях відбулася в ПУЕТ

6 грудня в Полтавському університеті економіки і торгівлі в рамках проекту Creative Spark відбулась безкоштовна відкрита лекція «Сімейний бізнес у креативних індустріях. За і Проти» Катерини Смотрич (директора із продажів Loyalty Plant Ukraine, співзасновниці Digital Marketing Academy, International Marketing Business Academy, MarketingJazzz Fest, організаторки SUPERWOMAN форум) та Жанна Смотрича (директора Loyalty Plant Ukraine та International Marketing Business Academy, продюсера MarketingJazzz Fest, президента Marketingjazzz Club). Ця лекція викликала значний ажіотаж та зібрала учасників із різних сфер: студенти, викладачі, підприємці й ті, хто прагне ними стати.


 

ПУЕТ взяв участь в Україно-британському форумі «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті»

4 грудня 2019 року в м. Київ відбувся Україно-британський форум «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті». Цей форум є першим у серії заходів нової трирічної програми, спрямованої на підвищення якості викладання у вищій освіті України.


 

Шукаємо ідеї для молодіжних проектів зі студентами ПУЕТ

25-26 листопада 2019 року  керівником Інституту проектів та інновацій Інною Пахомовою були проведені тренінги для студентів зі створення молодіжних проектів. Заходи відбувалися за підтримки фонду DVV International.  Під час тренінгу учасники сформували  уявлення про особливості проектного менеджменту, а саме  дізналися що таке «проект» і проектна діяльність, ознайомилися з доступними інструментами для реалізації проектів та прикладами успішно реалізованих проектів, вивчили основні етапи планування проекту – аналіз ситуації, формування ідеї, мети, завдань та результатів проекту, робота зі стейкхолдерами, необхідними ресурсами для реалізації проекту. 


 

Підтримай унікальний, масштабний творчий освітній проєкт! Підтримай свій університет!

Громадський бюджет дозволяє мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста. Подавайте свої проекти і голосуйте за цікаві ідеї. Проекти, які найбільше підтримають мешканці, будуть реалізовані з бюджету мiста.

 


 

У ПУЕТ відбулася презентація проекту «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme»

Креативні індустрії в бізнесі належать до галузі, що динамічно розвивається. Полтавський університет економіки і торгівлі спільно з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та університетом Портсмуту (Велика Британія) став переможцем грантової програми «Creative Spark: програма підтримки підприємництва в системі освіти» за підтримки Британської Ради. У рамках проекту передбачається створення спільної британсько-української освітньої програми із креативного підприємництва, проведення зимового табору та конкурс бізнес-ідей.


 

У ПУЕТ говорили про креативні індустрії в новій економіці

22 жовтня в ПУЕТ у рамках реалізації проекту Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти за підтримки Британської Ради відбулася відрита лекція засновника й генерального директора Advanter Group, одного із кращих тренерів та консультантів із маркетингу та управління в Україні, футуролога Андрія Длігача «Креативні індустрії в новій економіці: що змінюється, до чого готуватися».


 

ПУЕТ приймав лідерів учнівського самоврядування шкіл м. Полтава

1 листопада 2019 року Полтавський університет економіки і торгівлі у своїх стінах приймав лідерів учнівського самоврядування шкіл м. Полтава. Так, близько 60 школярів завітало до ПУЕТ. Зустріч розпочался зі знайомства з дистанційною платформою Moodle та інструктажу з навчання в дистанційному курсі «ЛІдери учнівського самоврядування».

 


 

Навчання з проектного менеджменту для працівників закладів освіти

21-22 жовтня 2019 року на базі університету відбулися тренінги з проектного менеджменту для працівників закладів освіти м. Полтава. Заходи відбувалися в рамках співпраці Полтавського університету економіки і торгівлі та Управління освіти Полтавського виконкому, в рамках реалізації проекту «Центр освіти дорослих– середовище особистісного й професійного розвитку» ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та  за підтримки фонду DVV International. 


 

Полтавський університет економіки і торгівлі став учасником Форуму Мереж ЄС та Єврошколи в Києві

3-4 жовтня 2019 року в Києві відбувся Форум Мереж ЄС та Єврошколи, який об’єднав представників та учасників європейських проектів в Україні. Полтавський університет економіки і торгівлі приєднався до роботи Форуму як організатор Дня кар’єри ЄС у Полтаві у 2019 році, який увійшов у п’ятірку найкращих у цьому році.


 

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «АГРОКОНСАЛТИНГ. КООПЕРАЦІЯ. ПЕРЕРОБКА»

10 жовтня 2019 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі зібралися  разом дорадники та агроконсультанти Полтавської та Сумської областей, а також представники індивідуальних селянських і фермерських господарств, малого бізнесу й середніх агрофірм, які бажають скористатись консалтинговими послугами та цікавляться кооперацією у сфері сільськогосподарської переробки. Приводом для зустрічі став семінар «Агроконсалтинг. Кооперація. Переробка».


 

СТУДЕНТИ ПУЕТ УЗЯЛИ УЧАСТЬ У ПРАКТИЧНОМУ ТРЕНІНГУ ТА НАПИСАЛИ ПРОЕКТ

12–13 вересня відбувся дводенний практичний тренінг «Підвищення профілактики насильства та ВІЛ», організаторами якого виступили Агентство ООН у справах біженців (UNHCR), Громадська організація «Crimea SOS»  та фундація АнтиСНІД США (AHF).


 

СПІВРОБІТНИКИ ПУЕТ ПРИЄДНАЛИСЯ ДО УЧАСТІ В ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗАХОДАХ ЄС У ПОЛТАВІ

16-17 вересня відбувся візит делегації Представництва ЄС в Україні на Полтавщину. Мета візиту – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. У рамках візиту пройшли інформаційні заходи.

 


 

ERASMUS+, ETWINNING PLUS, EUSTUDYDAYS: У ПОЛТАВІ ПРЕЗЕНТУВАТИ НАЙМАСШТАБНІШІ ОСВІТНІ ПРОЄКТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

17 вересня 2019 року в залі засідань Полтавської обласної державної адміністрації відбулася розширена робоча зустріч освітянської спільноти з делегацією Представництва Європейського Союзу в Україні. Учасниками заходу «Європейські освітні програми для України та можливості співпраці з представництвом ЄС» стали й представники Полтавського університету економіки та торгівлі: Педченко Наталія Сергіївна, перший проректор, Молчанова Наталія Юріївна, начальник відділу управління освітньою діяльністю, Вергал Ксенія Юріївна, директор інституту економіки, інформаційних технологій та управління, а також Писаренко Тетяна Вікторівна, співробітник міжнародного науково-освітнього центру. Станіслав Корольков, менеджер інформаційної компанії «Будуємо Європу в Україні» Представництва Євросоюзу в Україні, презентував програми ЄС, доступні для здобувачів освіти, відмітивши їх переваги.


 

Полтавський університет економіки і торгівлі долучився до проекту Британської Ради Creative Spark: програма підтримки підприємництва в системі освіти

Creative Spark – п’ятирічна ініціатива, спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок і креативної економіки в семи країнах (за підтримки Великої Британії): Україні, Казахстані, Узбекистані, Киргизстані, Азербайджані, Вірменії, Грузії. Так, Україну представляють лише 10 проектів. 


 

ПУЕТ ДОЛУЧИВСЯ ДО ПРОЕКТУ ШКІЛЬНОГО ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ ПОЛТАВЩИНИ

У перші дні нового навчального року 100 учнів області з числа кращих пройшли інтенсивне навчання з підготовки та подання проектів до Шкільного громадського бюджету Полтавщини.

Ці дні були насичені знаменними подіями для кожного з учасників. Учні були максимально допитливими, зацікавленими, ерудованими та активними, а тренери виступали не лише в ролі менторів, а були й рівноправними членами учнівської когорти.


 

СПІВРОБІТНИКИ ТА СТУДЕНТИ ПУЕТ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ЗУСТРІЧАХ

24.08–01.09.2019 р. співробітники та студенти університету брали участь у міжнародному грантовому проекті «Звернення уваги суспільства до спільного вирішення проблем сучасності» в межах програми «Meet up! Німецько-українські зустрічі молоді», який відбувався в місті Бамберг, Республіка Німеччина.


 

Представники ПУЕТ взяли участь у партнерській зустрічі представників влади, громад, освіти та бізнесу

Із 2017 року Полтавський університет економіки і торгівлі бере участь у виконанні Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва в Полтавській області на 2017–2020 рр.

Так, 29 серпня 2019 року ректор університету О. О. Нестуля й директор Інституту проектів та інновацій І. В. Пахомова взяли участь у партнерській зустрічі представників влади, громад, освіти та бізнесу, яка відбулася за ініціативи Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації. Захід був присвячений Дню підприємця та підведенню підсумків обласного конкурсу «Кращі товари Полтавщини», де були нагороджені переможці.


 

Студенти ПУЕТ беруть участь у програмі Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі у Бамберзькому університеті (Німеччина)

Поки інші лише готуються до навчального року наші студенти беруть участь у програмі Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі у Бамберзькому університеті (Німеччина)

 


 

Участь команди проекту ERASMUS+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена» в підсумковій конференції

15–16 липня 2019 року команда ПУЕТ – учасники проекту ERASMUS+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена», що реалізується за кошти ЄС, взяла участь у роботі підсумкової конференції «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена у трьох країнах Східного партнерства – Грузії, України та Азербайджану». Заключна конференція відбулася на базі університету-координатора проекту – Державному університеті імені Акакія Церетелі (м. Кутаїсі, Грузія), де зібралися всі представники міжнародного консорціуму – команди проекту з Польщі, Італії, Великої Британії, Фінляндії, Австрії, Азербайджану, України та Грузії.


 

British Council Ukraine відкривають голосування за проекти Big Idea Challenge!

Відкриваємо голосування за проекти Big Idea Challenge!

Дев'ять студентських команд зробили все можливе, щоб потрапити до фіналу національного відбору конкурсу Big Idea Challenge з ідеями своїх стартапів!

Журі обере переможців трьох категорій, але ви також можете голосовувати за улюбленця. Переможець голосування зможе поборотися за грошовий приз на реалізацію проекту та звання «International People’s choice winner» – «Міжнародний вибір глядачів»!


 

Полтавський університет економіки і торгівлі приєднався до програми Creative Spark Ukraine від Британської Ради

Полтавський університет економіки і торгівлі в партнерстві з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» та Університетом Портсмунду став одним із двох українських закладів вищої освіти, які цього року були обрані British Council та приєдналися до впровадження програми «Creative Spark: програма підтримки підприємництва у сфері освіти».


 

З моніторинговою місією представники Національного Еразмус+ Офісу в Україні завітали до Полтавського університету економіки і торгівлі

18 червня 2019 року з моніторинговою місією завітали до Полтавського університету економіки і торгівлі представники Національного Еразмус+ Офісу в Україні  Іванна Атаманчук та Вероніка Ткаченко. У рамках проведення моніторингу проекту Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту студентів шляхом введення посади омбудсмена» в ПУЕТ відбулася зустріч із ректором університету О. О. Нестулею, де було представлено отримані результати проекту міжнародним Консорціумом загалом та Полтавським університетом економіки і торгівлі як партнера проекту. Було проведено також інтерв’ю з виконавцями проекту, викладачами та адміністративними правниками, які не є учасниками проекту, зустріч зі студентами, які користуються результатами проекту та студентським омбудсменом.


 

СТУДЕНТСЬКИЙ ОМБУДСМЕН: ДОСВІД УПРОВАДЖЕННЯ, ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ, ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Сучасні потреби ринку праці, нестримний науково–технічний прогрес та тотальна глобалізація всіх сфер діяльності людини вимагають підготовки принципово нових фахівців – професіоналів найвищого рівня, здатних швидко адаптуватися й ефективно функціонувати в динамічних умовах громадянського, суспільного та професійного життя. Отже, перед ЗВО стоїть серйозна вимога – якісна підготовка таких фахівців. Важливими умовами є не тільки актуальні навчальні програми, практико-орієнтованість, індивідуальний підхід, а й опанування важливих демократичних компетенцій – усвідомлення своїх прав, свобод і законних інтересів, їх захист  і вміння у разі потреби їх відстоювати.


 

Результати реалізації проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена»

22 травня 2019 року на засіданні вченої ради університету було презентовано результати реалізації  проекту Еразмус+ AESOP «Здійснення захисту прав студентів шляхом введення посади омбудсмена», який реалізується в ПУЕТ із 2017 року.

 


 

Практичний семінар «Роль малого та середнього бізнесу у розвитку туристичних дестинацій Полтавської області»

14 та 15 травня 2019 р. в м. Полтава зберуться разом туристичні оператори, турагенти, представники готельно-ресторанного бізнесу (HoReCA), перевізники, представники закладів організації дозвілля (музеїв, театрів та ін.) та виробники сувенірів для створення комунікаційної платформи для спільного розвитку туристичного продукту Полтавського регіону.

Приводом для зустрічі є семінар «Роль МСБ у розвитку туристичних дестинацій Полтавської області».


 

СПІВРОБІТНИКИ ПУЕТ НАВЧАЮТЬСЯ ПРОЕКТНОМУ МЕНЕДЖМЕНТУ

Із  грудня 2018 року співробітники Полтавського університету економіки і торгівлі проходять навчання за курсом із проектного менеджменту Київської школи економіки. Серед слухачів – директор Навчально-наукового інституту лідерства Світлана Нестуля, науковий співробітник Навчально-наукового інституту лідерства Ксенія Пивоварська, директор міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації Інна Пахомова та заступник декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ольга Стефанюк.


 

У ПУЕТ уперше в області відбувся День кар’єри ЄС

10 квітня у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) уперше в області пройшов День кар’єри ЄС.  Захід відбувся за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні». Це одноденний захід, який  покликаний ознайомити студентів і школярів зі світовими та європейськими трендами в питаннях професійних компетентностей та забезпечує спілкування з потенційними роботодавцями.

 


 

Студенти та викладачі ПУЕТ взяли участь в інформаційній кампанії рамках реалізації проекту ЄС «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні»

6 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Закон було розроблено за участю експертів Проекту Європейського Союзу «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» з метою формування нової культури інформування споживачів про харчовий продукт. Його метою є забезпечення належного рівня захисту здоров’я й інтересів споживачів, їх поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.


 

У ПУЕТ говорили про європейські вимоги щодо безпечності харчових продуктів

12 березня 2019 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі у процесі реалізації проекту Європейського Союзу «Удосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» відбулася публічна лекція на тему «Європейські вимоги безпечності харчових продуктів: від ферми до виделки».

 


 

Команда ПУЕТ долучилася до програми розвитку лідерського потенціалу університетів України

5 березня 2019 року у м. Київ відбувся фінальний захід «Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України», яка впродовж трьох років об’єднувала близько 300 учасників із 40 українських університетів. Програма фінансувалася Британського Радою, а її координатором виступив Інститут вищої освіти НАПН України за підтримки МОН України та НАПН України, британської фундації лідерства.  Їх очільники – Лілія Гриневич (Міністр освіти і науки України),  Василь Кремень (Президент НАПН України), Світлана Калашникова (директор Інституту вищої освіти НАПН України), Елісон Джонс (Генеральний директор Edvance HE), Саймон Вільямс (директор Британської Ради) стали головними спікерами обговорення проблеми лідерства в контексті вищої освіти.

 


Школярів Полтавської області навчали основам проектної діяльності

У рамках реалізації проекту «Полтавська обласна школа лідерів учнівського самоврядування» відбувся черговий етап тренінгових занять.

 

 


Студенти ПУЕТ продовжили навчання за програмою «Student Action: Програма розвитку лідерського потенціалу у студентів» від Британської Ради

30 листопада – 1 грудня студентки Полтавського університету економіки і торгівлі Ольга Куливуш, Марина Негода та Яна Полєва, які попередньо пройшли конкурсний відбір, узяли участь у другому модулі програми «Student Action: Програма розвитку лідерського потенціалу у студентів» від Британської Ради, що відбувся в м. Київ. Під час зустрічі наша команда презентувала проект «International Club», метою якого є налагодження міжкультурного діалогу між українськими та іноземними студентами в ПУЕТ.


Студенти ПУЕТ стали учасниками програми «Student Action: Програма розвитку лідерських компетенцій у студентів» від Британської Ради

Однією з передумов реалізації реформи вищої освіти в Україні є розвиток лідерського потенціалу студентів та здобуття ними навичок зі створення ініціатив, спрямованих на підвищення ефективності освітнього процесу в університетах.

 


Ефективна комунікація зі студентами – можливість бути кращими

15 листопада у рамках проведення Тижня якості в ПУЕТ відбулася стратегічна сесія за участі студентів під девізом «Якість вищої освіти як результативне формування компетентності та професійної свідомості». Захід модерували Аліна Ткаченко, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, Інна Пахомова, директор проектного офісу, Марина Іваннікова, доцент кафедри маркетингу.


УКРАЇНА ОТРИМАЛА ОКРЕМЕ ВІКНО «ЕРАЗМУС+»: 5МЛН ЄВРО В МЕЖАХ ПРОГРАМИ ПІДЕ АДРЕСНО ДЛЯ ФІНАНСУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ПРОЕКТІВ ТА МОБІЛЬНОСТІ У ВИЩІЙ ОСВІТІ

Україна отримала окреме вікно для фінансування конкурсів Програми «Еразмус+» у 2019-2020 рр. Додаткове фінансування виділено за напрямом Кey Аction (KA)1 «Міжнародна кредитна мобільність» у розмірі 2,5 млн євро, напрямом Кey Аction (KA)2  «Розвиток потенціалу вищої освіти» у розмірі 2 млн євро, а також півмільйона євро – за напрямом Жан Моне. Таке рішення було прийнято ЄС за результатами розгляду відповідного звернення України.


ПУЕТ долучився до Міжнародного тижня  Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні

Співробітники ПУЕТ – директор проектного офісу Інна Пахомова та директор Міжнародного науково-освітнього центру Юлія Перегуда – долучилися до Міжнародного тижня Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні, що відбувся з 5 по 9 листопада 2018 року в м. Київ. 


Британська рада в Україні провела серію тренінгів за програмою «Active Citizens»

Британська рада в Україні провела серію тренінгів за програмою «Active Citizens» для представників молодіжних організацій у Полтаві. До навчання долучились співробітники Полтавського університету економіки і торгівлі: Інна Пахомова – директорка проектного офісу ПУЕТ, Ксеня Пивоварська - наукова співробітниця Навчально-наукового Інституту лідерства,  Анна Бичкова - завідувачка сектора з організації навчання та стажування за кордоном Міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ. Тренінг проводитили сертифіковані фасилітатори програми «Active Citizens» Британської Ради.


Студенти ПУЕТ подали заявки на конкурс Британської Ради

До проектної діяльності студенти та викладачі нашого університету долучаються все активніше. Це дає змогу отримати фінансування для втілення власних задумів, спробувати свої сили в організаторській роботі, розбудувати мережу партнерів.

 


Наші студенти вже пишуть проекти, а Ви?

27 вересня 2018 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся тренінг для студентів «Написання проектної заявки». Тренери Інна Пахомова та Ксенія Пивоварська підготували студентів до написання грантової заявки, зокрема до подання за програмою «Active Citizens» від Британської Ради.

 


Співробітники та викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі відвідали заходи Представництва Європейського Союзу в Україні

18–20 вересня 2018 делегація Представництва  Європейського Союзу в Україні відвідала Полтаву з офіційним візитом. У рамках візиту відбулася серія інформаційних заходів, у яких взяли участь співробітники та викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі.